Obec Lančov
ObecLančov

Změna poplatkových povinností od 1.1.2024 - více v sekci Poplatky

Dětský den v Lančově 7.6.2009

V neděli 7.6.2009 proběhl v Lančově oproti předešlým letům trošku netradiční dětský den, neboť jeho tématem bylo "Hledání pokladu". Do přípravy akce se opět zapojili všichni členové zastupitelstva včetně účetní obce i několik ochotných rodičů. Děti se nejdříve sešly na fotbalovém hřišti kde je paní Kovářová rozdělila do pěti skupin. V těchto skupinách se děti postupně vydávaly na cestu za hledáním pokladu. Aby šly správnou cestou, musely bedlivě sledovat a někdy i hledat různé směrové šipky, fáborky a další značení. Protože poklad nikomu nespadne jen tak z nebe, musely si jej děti vysloužit plněním různých úkolů. Na prvním stanovišti je paní Trnková vyzkoušela ze znalostí druhů stromů a nebylo to vždy na jedničku, na druhém stanovišti pan místostarosta Jankůj prověřil jejich znalosti zdravovědy a byl mile překvapen malými dětmi. Na třetím stanovišti musely panu Pospíšilovi ukázat jak jsou pohybově nadané, na čtvrtém stanovišti jim paní Hochová kladla různé otázky a hádanky a na pátém stanovišti je pan starosta Pikner prověřil ve střelbě ze vzduchovky. Mezi těmito stanovišti plnily děti ještě další vědomostní úkoly. V závěrečné části cesty se dokonce našli i obětaví občané, kteří podali žíznivým a utrmáceným dětem něco k pití za což jim děkujeme. V cíli, kterým byl plácek před kulturním domem, již čekala paní Pruknerová, která nenechala děti dlouho žíznivé ani hladové. Po občerstvení starosta oznámil dětem, že jim bude předáno k užívání nově vybudované dětské hřiště, na kterém je schován i poklad, ale nejdříve musí k pokladu najít klíč. Chvilku je úmyslně mátl, ale nakonec klíč objevily, vběhly na hřiště a nalezly i poklad. Pak už se s vervou sobě vlastní pustily do testování zařízení hřiště. Věříme, že se jim průběh dětského dne líbil a že jim předané dětské hřiště bude hodně dlouho sloužit. Všem, kteří se na přípravě této akce podíleli, patří obrovský dík a nezbývá než si přát, aby je jejich elán do příštího roku neopustil. Rovněž děkujeme manželům Hlavoňovým za výborné koblihy a paní Polívkové za bleskové upečení klíče k pokladu.

Datum vložení: 9. 6. 2009 8:00
Datum poslední aktualizace: 11. 4. 2016 9:51